یکی از معضلات قدیمی در صنایع مختلف، خطوط لوله، مخازن، تانکرهای حمل سوخت و مواد شیمیایی مهار نمودن نشتی­ هایی بوده است که بر اثر پوسیدگی یا وارد آمدن ضربه پدید می­آمده و از دیرباز بصورت سنتی با قطعات چوبی و یا بستن تیوب لاستیکی سعی در مهار آن می­ شده است. با گسترش صنایع متعدد و طرح آلودگی­ های زیست محیطی و اصول ایمنی و نیز عدم امکان خوابانیدن خط در لحظه و یا گسترش بیشتر آلودگی، مهار نمودن نشتی­ ها بصورت جدی مورد توجه واقع شد. شرکت تست صنعت بعنوان نماینده SAVA اسلووانی که یکی از پیشتازان در ساخت تجهیزات لاستیکی مقاوم صنعتی است محصولات مناسبی برای این مهم ارائه نموده است.

جنس لاستیک ترکیبی و منعطف و مقاومت شیمیائی بسیار بالا در برابر مواد نفتی ، روغنی، اسیدی ، قلیائی و ترکیبات جوی این تجهیزات را مناسب کار در سخت­ترین شرایط کاری و محیطی نموده است.

فشارکاری داخل این نشتی­ گیرها تا  1.5 بار می­ باشد که بوسیله تلمبه پائی و یا شبکه باد کارخانه تأمین می­گردد.

………………….

  • نشتی­ گیر گوه ­ای و مخروطی ( جهت آب بندی سوراخ ها و شکاف ها )

جهت کورکردن نشتی­ های بشکل سوراخ و یا شکاف کوچک در دو شکل هندسی مخروطی و گوه ­ای بهمراه لوازم جانبی جهت باد نمودن و تخلیه از فاصله ایمن مناسب می­باشد. مجموعه کیف شامل سه گوه مناسب شکاف ۱۵ تا ۶۰ میلیمتر و یک مخروط مناسب قطر سوراخ ۳۰ تا ۹۰ میلیمتر است و از نیازهای تانکرهای حمل سوخت، خودروهای آتش­ نشانی، اتومبیل­ های امداد و نجات ، واحدهای تعمیراتی ثابت و سیار و بخش­ های HSE در هرجا که مخزن یا خط لوله انتقالی داشته باشد، به شمار می­رود.

  • آب بندی داخل لوله ها یا دریچه های تخلیه (Gully)

جهت جلوگیری از سر ریز شدن مواد شیمیایی داخل مخازن و یا سطح مقاطع دایره ای دریچه ها ورودی و خروجی تانکرها تجهیزات آب بندی بشکل توپی های کوچک استوانه ای بصورت کیت جهت سایزهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیمتر و سایزهای ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیمتر ارائه می گردند. متریال لاستیکی این توپی های کوچک (gully) می تواند از لاستیک استاندارد و یا نوع ترکیبی کلروپن مقاوم به ترکیبات نفتی و یا نوع ترکیبی با طول عمر بالا انتخاب شود. مجموعه
توپی ها و سایز لوازم جهت باد نمودن و کنترل فشار بهمراه کیف قابل حمل مقاوم و یا جداگانه قابل ارائه می باشند.

فشار کاری توپی های کوچک در سایز ۱۰۰-۱۵۰ میلیمتر ۲٫۵ بار و در سایز جهت پوشش سایزهای بالاتر و یا با فشار کاری بیشتر به مجموعه توپی های استاندارد با طول بلند تر مراجعه شود.

جهت مسدود نمودن سریع داخل لوله ها از سیال یا مواد سوختی و یا انتقال از مخازن انواع مواد شیمیایی و سوختی مجموعه کیت آب بندی داخلی با استاندارد های ایمنی فراتر از الزامات حمل و نقل
dot (department of transportation) ارائه می گردند.

تمامی قسمت ها نسبت به جرقه های اصطکاکی و الکترواستاتیکی مقاوم بوده و قسمت های فلزی ضد خوردگی می باشند. متریال لاستیک ترکیبی مورد استفاده مقاومت مناسب در برابر انواع مایعات هیدروکربنی، مواد سوختی و شیمیایی گوناگون را تضمین می نماید.

ضمناً، جهت سایر سایزهای داخلی لوله ها از ۱ اینچ تا ۹۶ اینچ به بخش توپی های قابل ارائه مراجعه نمایید.

……………………………………………………………………………..

……………………….

  • کمربندهای بادی نشتی­گیر (SB) (از قطر ۵۰ میلیمتر)

در مواردی که سطح پوشش کامل قطر لوله یا مخزن مدنظر باشد این کمربندها در ۵ رنج سایز برای اقطار ۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر ارائه می­گردند.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  • کیف­ های نشتی­ گیر برای مخازن و لوله­ های سایز پائین (T) – (از قطر ۱۰۰ میلیمتر)

این کیف­ ها جهت آب­بندی نشت ی­ها در مخازن و لوله­ هایی با قطر ۱۰۰ تا ۹۰۰ میلیمتر مناسب می­ باشند. فشار آب­بندی این کیف­ ها ۱٫۴ می­باشد.

سطح نشتی­گیری مفید در ۱۰×۱۰=T1 سانتی­متر و ۱۷٫۵×۱۷٫۵=T2 و ۲۵×۲۵=T3 است.

کمربند آب بندی - تست صنعت

  • نشتی ­گیر برای مخازن و لوله­ های سایز بالا (M) (از قطر ۵۰۰ میلیمتر)

برای مهار سریع و مؤثر نشتی­ ها در انواع لوله­ ها و مخازن با قطر بالاتر از ۵۰۰ میلیمتر مناسب هستند. فشار آب­بندی کیف ۱٫۴ بار، سطح مفید آب­بندی ۲۳٫۵×۴۵ سانتی­متر است.

جنس لاستیکی نرم و قابل انعطاف این کیف­ها و ارائه دو سایز صفحه آب­بندی و نیز کاور ضد اسید برای مواد خاص و نیز امکان نصب به دو صورت M2 , M1 امکان بکارگیری در کاربردهای متنوع را فراهم می­نماید.

کمربند آب بندی - تست صنعت

  • نشتی­گیر با اتصال خروجی جهت تخلیه و نصب تسمه ­ای

این نوع کیف­ ها برای نشتی­گیری از مخازن حاوی مواد شیمیایی سمی و بنزنی توصیه می­گردند تا علاوه بر نشتی­گیری امکان تخلیه مخزن حاوی مواد خطرناک فراهم باشد و نیز از طریق اتصال هر نوع عملیات ثانوی نیز قابل اجرا باشد.

در این کیف­ ها نیز از لاستیک ترکیبی برای حصول مقاومت بالا در برابر مواد خطرناک استفاده شده و اتصالات بکار رفته استیل ضد زنگ می­باشند. فشار نشتی­گیری کیف ۱ بار می­باشد و سطح مقاومت مفید نشتی ۲۹×۴۹ سانتی­متر را پوشش می­دهد.

کمربند آب بندی - تست صنعتکمربند آب بندی - تست صنعت

……………………………………………………………………………………

  • نشتی­ گیری با اتصال خروجی جهت تخلیه و نصب وکیوم

این مدل نشتی­گیر پیشرفته هیچ تسمه یا کمربندی جهت نصب نیاز نداشته و روی سطوح صاف و صیقل بصورت وکیوم نصب می­گردد. اتصال خروجی نیز استیل ضد زنگ می­باشد.

کمربند آب بندی - تست صنعتPDF-icon