جک های بادی بعنوان یکی از ابزارهای اصلی امداد و نجات و تعمیرات و جابجایی اجسام سنگین در موارد گسترده ای بکار گرفته می شوند و در سه دسته زیر ارائه می گردند:

……….

  • جک های بادی متوسط (یک بار) Medium Pressure Lifting Bags

این نوع جک ها با توجه به ارتفاع متوسط، بیشتر مناسب نجات افراد گرفتار در زیر خودروهای واژگون شده، هواپیما، آوار ساختمانی، تونل ها، پل ها و موقعیت هایی که روش های مرسوم نجات قابل بکارگیری نبوده یا بسیار زمان برند می باشند. این جک ها روی سطوح مختلف: زمین نرم، ناهموار، شنی و حتی پوشیده از برف و یخ زده قابل استفاده می باشند.

فرمولاسیون مواد ترکیبی بکار رفته در جک های بادی این شرکت بیشترین ضریب ایمنی را در حین کار تأمین می نماید. سطح فوقانی و تحتانی از لاستیک ضخیم چند لایه مسلح به منسوج با مقاومت ترکیدگی مناسب بوده و دیواره های کناری از نوعی ترکیب پلی آمید خاص ساخته شده که نسبت ضریب ایمنی فشار ترکیدگی به فشار کاری ۳ تا ۴ برابر را تأمین  می نماید. حداکثر فشار کاری ۱ بار حداکثر ارتفاع ۱ متر و تحمل وزن تا ۱۲ تن می باشد.

………………….

  • جک های بادی مرتفع (نیم بار) Maxi Lifting Bags

این نوع جک ها بهترین انتخاب در عملیات بلند نمودن انواع خودروهای سبک و سنگین، تریلرها و هواپیما ها می باشند. هر یک از این جک ها به تنهایی تا حداکثر ارتفاع ۱/۲ متر و ظرفیت وزنی ۹ تن قابل استفاده می باشد. برای بلند نمودن تریلرها و واگن های قطار و هر نوع شیء که طول زیاد و کناره های با مقاومت پایین دارند و نمیتوان از یک نیروی متمرکز بالا برنده استفاده نمود، می توان از چند جک در کنارهم استفاده نمود تا علاوه بر تأمین نیروی زیاد این کار با ظرافت انجام شود خصوصاً برای بلند نمودن مخازن با لبه های گرد و یا تریلرهای حمل و نقلی با دیواره های کامپوزیتی حساس.

تسمه های نایلونی مقاوم که کاملاً به بدنه دیواره ها چسبیده اند به جهت نصب و مهار و جلوگیری از جابجایی جک ها در نظر گرفته شده اند. سطوح فوقانی و تحتانی از لاستیک با عاج ظریف ساخته شده تا بیشترین پایداری را در تمامی حالات بکارگیری فراهم نماید. این جک ها را می توان با انواع کمپرسور، سیلندرهای تحت فشار، هوای فشرده خودروهای سنگین و … باد نمود.

……………….

  • جک های بادی فشار بالا (هشت بار) High Pressure Lifting Bags

این جک ها از لاستیک Kevlar مسلح به سیم سربی ساخته شده و طراحی خاص و انحصاری آن عملکرد شگرف و طول عمر بالای آن را تضمین می نماید.

نازکی، سبکی و کارکرد آسان از امتیازات این جک هاست. بعلاوه سطوح متخلخل خاص آن اصطکاک بالایی را ایجاد می نماید حتی در مواردی که دو یا چند جک روی هم قرار می گیرند.

این جک ها در ۱۵ سایز متفاوت و به اشکال مربع و مستطیل قابل ارائه بوده و قدرت از ۱ تن تا ۶۴ تن را تأمین می نمایند.

نوع صفحه تخت این جک ها نیروی بالا برنده را در تمام سطح اعمال می نماید و سطح تراز آن چسبندگی بیشتر و نهایتاً ایمنی بیشتری را تأمین می نماید خصوصاً در مواردی که دو یا سه عدد روی هم قرار داده می شود.

جک های بادی - تست صنعتجک های بادی - تست صنعتجک های بادی - تست صنعتPDF-icon