تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعتشرکت تست صنعت در راستای تأمین و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع قند و شکر، پتروشیمی و پالایشگاهی با همکاری شرکت Scaleaway توانسته در جهت بهبود کیفیت تولید اقدام نماید.

بیشترین روشی که برای تمیز کردن بویلرها، اپراتور و مبدلهای حرارتی استفاده می شود استفاده از آب با فشار بالا می باشد که یکی از انتخابهای متداول در شستشوی لوله ها می باشد، مهمترین ابزاری که برای تمیزکاری مکانیکی لوله های بویلرها و مبدلهای حرارتی استفاده می شود برس ها، فرچه ها و مته های فلزی می باشد که توانایی شستشو و رسوب زدایی رسوب های سخت را دارا می باشند که با قرارگیری بر سر شلنگ های فشار قوی فلزی و با استفاده از پمپ فشار قوی این کار انجام می پذیرد.

دستگاه موتور الکتریکی

این دستگاه بر روی شاسی چرخ دار که قابلیت انتقال و حرکت دارد نصب گردیده است. الکتروموتور مورد استفاده با دور موتور ۲۸۵۰ یا ۱۴۵۰ بر دقیقه و ۵۰ هرتز می باشد. مدل ها و انواع موتور الکتریکی به شرح جدول ذیل می باشد:

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

دستگاه موتور با کارکرد هواتجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

این دستگاه ها بر روی چهارچوب فلزی نصب گردیده است که از میان آن هوا عبور می کند و بدین ترتیب موتور با اطمینان بهتر و بدون صدا کار میکند دستگاه مدل AMU3 با قدرت ۳hp و دور موتور ۲۸۰۰rpm و تأمین هوای
( ۸۰/۹۰psi ( bar 6.2- 5.5 کار می کند.

شلنگ های قابل انعطاف

انواع سر ابزارها قابلیت اتصال به شلنگ های انعطاف پذیر با طول های استاندارد ۴۵ و ۳۲ و ۲۶ و ۲۳ فوت را دارند که کلیه شلنگ ها به سیم ضامن قطع فشار مجهز می باشند.

انواع شلنگ های انعطاف پذیر در سه مدل به شرح ذیل قابل ارائه می باشد:

 • مدل SLH: با یک بلبرینگ ساچمه ای فشاری مجهز بوده و به دلیل اینکه قطعات دستی دارای همان قطر لوله جداری می باشند، در لوله هایی با قطر داخلی تنها ۳-۲ میلیمتر بزرگتر از قطر لوله جداری شلنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 • مدل BBH: این شلنگ ها دارای بدنه قوی تر و با بلبریگ های ساچمه ای آب بندی شده اند. مدل BBH 25 دارای قطر ۲۹ میلیمتر است و برای لوله های بالای ۳۲ میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرند. مدل BBH29/34 دارای قطر ۳۹ میلیمتر است و برای لوله های بالای ۴۲ میلیمتر مناسب می باشد.

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 • مدل HBH: این شلنگ برای کاربردهای سنگین و با بلبرینگ های ساچمه ای آب بندی شده است و که بدنه دارای هد ۴۲ میلیمتر بوده و برای لوله های بالای ۴۵ میلیمتر مناسب می باشد.

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعتتجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

سر ابزار سری تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعتTAQ

این سر ابزارها جهت پاکسازی اپراتورها و لوله های گرم کننده با عملکرد سریع مورد استفاده قرار می گیرد، ویژگی های مهم این مدل سر ابزارها به شرح ذیل می باشد:

 • تعویض سریع چرخ های کاتر
 • تعویض سریع فنرها
 • تعویض سریع دوک های کاتر
 • کلاهک بدنه که بدنه اصلی سر ابزاری را نگاه می دارد.
 • مهندسی دقیق تولید جهت کاهش هزینه ها
 • برس هایی که به راحتی با سر ابزاری ها تلفیق می شوند
 • قطعات مصرفی، مانند چرخ های کاتر، دوک های کاتر و فنرهایی که کاملا با لگوهای قدیمی TA/ET/TE/E قابل معاوضه هستند.
 • طراحی شده مطابق با ذهن کاربر و با سابقه ۵۰ سال تجربه در زمینه طراحی و تولید ابزارهای پاک کننده لوله .
 • قابل عرضه در ۱۸ سایز منحصر به فرد با لوله های با قطر داخلی از  ⅛۱ ( ۲۸ میلی متر) تا ⅛ ۲ (۵۴ میلی متر).
 • قطعات یدکی تمام موارد در شکل زیر شرح داده شده و موجود می باشد.

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

سر ابزاری های مدل RC

جهت خازن پوسته زدا، اپراتور و لوله های بخار با رسوبات غلیظ مورد استفاده قرار می گیرد سر ابزاری های RC جهت تغذیه کردن لوله ها از ۸/۵ تا ۴/۱۳ (۱۶ میلیمتر-۴۵ میلیمتر) طراحی شده اند. سر ابزارهای BDS جهت تغذیه لوله های سایز از ۴-۸/۱۵ (۴۱ میلی متر تا ۱۰۲ میلی متر) می باشند. لوازم جانبی کاتر گردان، کاترهای مخروطی و کاترهای چرخ دنده ای همیشه در انبار موجود است. در زمان رسوب زدایی سر ابزار ، آن را زیر جریان آب خنک قرار دهید یا گاهی آن را در آب سرد غوطه ور سازید.

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعتتجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

 

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

سر ابزاری های مدل DS

برای پوسته زدایی کلی لوله از پروسه لوله های در حال کار، لوله های بخار، رسوبات  ضخیم تر رسوبات موجود در گرم کننده شربت و لوله های خلاء نسخه استاندارد الگوی DS است. همچنین در نسخه های دو تایی و سه تایی که توسط  DDS و TDS تعیین شده است، موجود می باشد. تمام کاترهای گردان جهت محافظت دیواره های لوله در برابر رد چرخه صورت کمکی قرار داده شده اند. در سایزهای ویژه برای تغذیه ۱٫۴ تا  ۶ I/Dia موجود است. لوله ها (۳۲ میلیمتر– ۱۵۲ میلیمتر). پین های جانبی و چرخ های کاتر همیشه در انبار موجود است.

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

برس های سیمی برای تمیز کردن لوله ها

نمونه های متداول از فرچه ها به شرح ذیل می باشد:

تجهیزات رسوب زدایی مکانیکی - تست صنعت

۱-برس های حلزونی (مارپیچی) دوبل با انتهای حلقه ای شکل برای استفاده ی دستی یا برقی برای لوله ای با قطر ۱۵۰ میلیمتر (“۳٫۸ با مادگی یا ̋ ۱٫۲ با انتهای نری که به شکل پیچی می باشد.)

۲-برس های حلزونی (مارپیچی) دوبل در طرح و اندازه ی کوچکتر برای استفاده دستی برای لوله ای با قطر داخلی تا ۱۵۰ میلیمتر (“۳٫۸ با مادگی با انتهای نری که پیچی شکل می باشد.)

۳-برس حلزونی ساده (تک پیچی) در طرح و اندازه کوچکتر برای استفاده با برق برای لوله هایی با قطر داخلی تا ۱۵۰ میلیمتر (“۳٫۸ با مادگی یا ̋̋ ۱٫۲ با انتهای نری که به شکل پیچی می باشد.)

۴-طرح WBA که بر اساس نیروی گریز از مرکز منبسط می شود برای بوبه هایی تا قطر ۱۵۰ میلیمتر(“۳٫۸ یا ̋ ۱٫۲ با مادگی که به شکل حلقه می باشد.)

۵-ابزار زداینده برای استفاده ی برقی برای لوله هایی به قطر داخلی تا ۷۵ میلیمتر

۶-ترکیبی از برس و ابزار زداینده برای لوله هایی تا قطر ۷۵ میلیمتر

۷-برس های روزنه دار برای ابزار AQ برای لوله هایی با قطر کمتر از ۵۵ میلیمتر

۸-برس های سرترکس با سیم هایی صاف (بدون موج) برای لوله هایی با قطر داخلی ۱۰۰ میلیمتر (“۳٫۸ با مادگی یا ۵٫۱۶ که انتهای آن نری به شکل حلقه می باشد.)

۹- برس های سرترکس با سیم های موج دار برای بوبه های تا ۱۰۰ میلیمتر قطر داخلی (“۳٫۸ با مادگی یا ̋۵/۱۶ که انتهای آن نری به شکل حلقه می باشد.)

۱۰-برس های سرترکس مخصوص کار سنگین با سیم های موج دار برای لوله هایی با قطر داخلی بین ۳۸ تا ۱۵۰ میلیمتر (“۳٫۸ یا ̋ ۱٫۲ با مادگی)

۱۱-برس D شکل برای جلا و صیقل داخل لوله که منبسط مس شود. برای لوله هایی با قطر داخلی تا ۵۵ میلیمتر
(“۳٫۸ با مادگی یا ̋̋ ۵/۱۶ که انتهای آن نری به شکل حلقه می باشد.)

۱۲-برس های حلزونی (مارپیچی) دوبل با فنرهای موج دار برای لوله هایی با قطر داخلی بین ین ۳۸ تا ۱۵۰ میلیمتر (“۳٫۸ با مادگی یا ̋ ۱/۲ که انتهای آن نری به شکل حلقه می باشد.)

سرعت پیشنهادی برای پاکسازی تمام لوله ها ۲۸۵۰/۴۵۰۰ دور در دقیقه است. سر برسی های ترک دارای یک پیچ و مهره استاندارد است. برس های W.B.A دارای قلاب ۳٫۸ هستند. و تمام برس های دیگر که در تصاویر مشخص شده اند در سایزهای ۳٫۸ یا ۱٫۲ هستند. جایگزین پیچ و مهره ۱٫۲ در فنرهای مارپیچ تکی و برس های کامل موجود است.PDF-icon