روش­ های نادرست در شستشوی پاکسازی و لایروبی شبکه­ های فاضلاب، مشکلاتی از قبیل گرفتگی، آسیب شبکه­ ها، نفوذ ریشه­ ها به داخل شبکه، انباشتگی رسوبات، ایجاد بو، بالا آمدن فاضلاب و ورود به اماکن شخصی مردم و خطرات محیط زیستی ایجاد خواهد نمود.

شستشو و لایروبی شبکه فاضلاب - تست صنعتبا استناد بر روش­ های سنتی جهت تخلیه و پاکسازی مانند استفاده کارگر در تخلیه لجن و سایر مواد به صورت دستی به خارج از شبکه، استفاده از واترجت­های نامناسب و غیرمنطبق با قطر و شرایط شبکه، استفاده محدود از انواع نازل­ های ریشه ­بر، قایقی، بمبی و چرخشی و استفاده نکردن از توپی های کنارگذر (By-pass)، امکان ارائه یک شبکه کاملاً تمیز استاندارد نخواهد بود. شرکت تست صنعت برای اولین بار اقدام به ارائه تجهیزات فوق مکانیزه جهت شستشوی و لایروبی شبکه کرده است که می­توان از واترجت­ های مکانیزه با فشار و دبی­ های متفاوت، با قرقره کاملاً متحرک مخصوصاً قابل استفاده در کوچه­ های باریک و ارائه نازل­ های مرتبط با قطر و نیاز شبکه و همچنین پمپ­ های خودمکش لجن (Self Priming) با عمق­ های مکش تا ۹٫۱ متر، فول اتومات با کارکرد خشک ۲ ساعته، با قابلیت عبور مواد تا قطر ۱۰۰ میلیمتر، با دبی عبوری بسیار بالا جهت تخلیه سریع در این میان نام برد.

شستشو و لایروبی شبکه فاضلاب - تست صنعتشستشو و لایروبی شبکه فاضلاب - تست صنعت

………………………………………………………………………………………………………………..

البته نباید توپی­ های انسداد  مولتی سایز را نیز فراموش کرد، به طوریکه بدون استفاد از انواع توپی­ های مولتی سایز استوانه ­ای، مخروطی، بالشتکی، تخم­ مرغی، انشعابات، منهول، تست شبکه، By-pass و ترمیم مطابق با شرایط کاری امکان ارائه شبکه ای استاندارد نخواهد بود. این شرکت سعی دارد تا با ارائه چنین خدماتی، در مصرف آب مصرفی صرفه ­جوئی شده و شهر و محیط زیستی سالم داشته باشیم.